Hello, my name is Filiz,

Welcome to BYC, Filiz. Glad you decided to join our flock. I would love to be able to accurately sex newly hatched chicks. Please feel free to ask any questions you may have. We are here to help in any way we can. What kind of chickens do you have?

Hepiniz çok fazla, ben bu gün ben anlatabilirim bilmiyorum, seni tanımak deneyeceğim ve bir soru olurdu, o Buraya Giriş bana, çok çalışmak zaman yoktu ederiz.
erkek ve dişi ayırma bazen iki organlara ve onlar neden olabilir ki :) bitmiyor erkekler gibi büyüyünce bir erkek ve bir kadın, olabilir? Biz Baker garip bir şey gördük çünkü bize dosya yasaklandı ama merak ediyorum ediyorum.2 kullanım sırasında YENİ dışkı oragne görmek için büyüdü

Hepiniz çok fazla, ben bu gün ben anlatabilirim bilmiyorum, seni tanımak deneyeceğim ve bir soru olurdu, o Buraya Giriş bana, çok çalışmak zaman yoktu ederiz.
erkek ve dişi ayırma bazen iki organlara ve onlar neden olabilir ki :) bitmiyor erkekler gibi büyüyünce bir erkek ve bir kadın, olabilir? Biz Baker garip bir şey gördük çünkü bize dosya yasaklandı ama merak ediyorum ediyorum.2 kullanım sırasında YENİ dışkı oragne görmek için büyüdü

I don't know what happened, but this is unreadable. Maybe you can re-post it in English. :eek:)

welcome-byc.gif

Welcome to BYC!

You will find a lot of good information here. Keep on asking questions and you will get many good answers.

You may also want to read the FAQ below.

Welcome to BYC!

You will find a lot of good information here. Keep on asking questions and you will get many good answers.

You may also want to read the FAQ below.
thank you so much.
I'm 20 years-old chicks and chicken and turkey hatching uncle got a lot of information about large chicken egg, but now hide or not :)

New posts New threads Active threads

Back
Top Bottom