Just picked up some feed today. 200 pounds 2 months ago cost 38.00, today it was 47.00. I think I might have to downsize more than I would like to.
Where do most people get their feed. I get it at a feed mill in Vernon Center.
I wish I could get it at a mill or delivered even. I really do need to check it out. I get it at TSC and $47 would be a great deal. What's the protein? Mash or Pellets?
For what the gas would cost it just isn't worth driving to Vernon.