Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
It’s good and bad, my chick food costs $35 for 20 lbs, they should be bionic after that haha.Wow I can't believe how feathered yours looks at two weeks. I will have to take more pictures next time but I feel like at 4 I still have some with chest not quite filled in.
I did find another food I can get locally milled supposedly. It’s like 19.95 for 50 lbs, 28% etc. I emailed the company to get an ingredient list, I hope it works out. That’ll save me a ton.It’s good and bad, my chick food costs $35 for 20 lbs, they should be bionic after that haha.
I did find another food I can get locally milled supposedly. It’s like 19.95 for 50 lbs, 28% etc. I emailed the company to get an ingredient list, I hope it works out. That’ll save me a ton.
It’s some kind of co op. But they mill it there it seems. Some co ops have membership fees and such, so I’ll see what they say to my email.Oh wow that seems like a good deal, I hope it works out. Is it a brand or just sold by the feed store?