Anyone buy feed in Bulk?

I buy all my corn every year from a local former for the going price. No corn is selling for $3.60 a bu. There are 56 # in a bu. I get 50 bu at a time. My pigeons love the corm.
 
I get my feed by the ton ,the fertrell suppliments run about $120.00 and the grain and mixing is $307.16,but the feed mill here in Mt.Pleasant shut down 2 years ago and i talked to the owner and he is willing to rent us the mill and we can start making our own and selling some but we dont want to get into it in a big way.
 

New posts New threads Active threads

Back
Top Bottom