~21$ for oats and barley per month at the co-op (100lbs each)
~5$ for 50lbs of organic corn from farmer down the road per month.
~5$ for conventional roasted soy from farmer (non GMO) (50lbs lasts 3 months)
~3$ for sunflowers (50lbs lasts three months).
~1$ for osyter shell and grit
Wow, corn is over $6.50 in local market
Soy is over $12 (& not even roasted) for 50#
Sunflowers ($10/50# on sale, regular $14/50#)
Wish I could buy at your place.
~5$ for 50lbs of organic corn from farmer down the road per month.
~5$ for conventional roasted soy from farmer (non GMO) (50lbs lasts 3 months)
~3$ for sunflowers (50lbs lasts three months).
~1$ for osyter shell and grit
Wow, corn is over $6.50 in local market
Soy is over $12 (& not even roasted) for 50#
Sunflowers ($10/50# on sale, regular $14/50#)
Wish I could buy at your place.