$65 a bale , it was over 200 a ton last year.hay sounds expensive!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
$65 a bale , it was over 200 a ton last year.hay sounds expensive!
Thank you. I used to teach children's pottery classes at Art Center Manatee years ago. I know all these people, so it won't make me nervous at all. Anyway, i love the topic!I am glad for you. That is an accomplishment. Wife and I miss doing craft shows.
Well, you could put a muzzle on her.Well. Sucks for her. She might have to be crated all day.
I am beyond straws breaking the camels back.
I used to give Mini big beef joints to chew. Had to quit it though, because she wore her teeth down.same problem Im having Star.![]()
Hi, welcome to the thread! Where are you from, in general?We don't eat out much because hubby thinks my cooking is better than a restaurant! Plus he doesn't have to get dressed!![]()
So get a cook book and make them. Really not that hard. Robert shoukd help you.I would love home cooked meals every day.
Well can you get a bar chair and sit at the countertop to work on a meal? It really does help keep your mind off the pain if you are focused on a task.Robert hates it as bad as I do. He cooked me some frozen fish yesterday because my sugar drops scare him and I was too tired and in pain to fix anything.
That's why we record stuff and skip the ads.No. We don't even have a cable tv. We watch old western movies via youtube and some farming youtube channels. I've grown to hate 10 minutes of show and 20 minutes of advertising.