our neighbor sells hers for 1.25 a dozen. i know she lets them roam around her yard and the edge of the field. it is the only way i can see her being able to afford them and make a profit.
i will probably sell mine to my sister for 1.25-1.50 a doz and she will take between 2 and 3 dozen a week. has a passel of kids and has friends dropping by all the time. i just want to pay for the feed so everything i eat is free.
btw I was at the walmart and they had white eggs marked down to 1.69 a dozen. it just amazed me how cheap they are. then again when i cracked one open at home the whites just pour out of the shell.
i will probably sell mine to my sister for 1.25-1.50 a doz and she will take between 2 and 3 dozen a week. has a passel of kids and has friends dropping by all the time. i just want to pay for the feed so everything i eat is free.
btw I was at the walmart and they had white eggs marked down to 1.69 a dozen. it just amazed me how cheap they are. then again when i cracked one open at home the whites just pour out of the shell.
Last edited: