$4/doz on the Mendocino coast, and people are happy to get them at that. These are pastured and fertile, but not organic (they get Layena). Gorgeous bright orange yolks!
Any that we can't sell to our neighbors, the local store buys at $4 and sells for $5, and in winter the demand exceeds supply at that price.
Any that we can't sell to our neighbors, the local store buys at $4 and sells for $5, and in winter the demand exceeds supply at that price.