OK We ripped everything out and poured a concrete slab and I've been obsessively planning and drawing and redrawing and pricing and repricing materials for our new coop for week and the new chicks arrive this week...
Every time I reprice things it's more expensive! I HAVE GOT to go to the lumber yard tomorrow and just firm things up. I wish I could build something beautiful, but it's gonna be a 8x10 shed with LP Smartside panels (yuck). Or????? Even that is gonna cost like $1,500 here in Los Angeles after all is said and done. Maybe I should just build something lovely? Argh. Meanwhile, those chicks are about to get dropped in the mail!
Every time I reprice things it's more expensive! I HAVE GOT to go to the lumber yard tomorrow and just firm things up. I wish I could build something beautiful, but it's gonna be a 8x10 shed with LP Smartside panels (yuck). Or????? Even that is gonna cost like $1,500 here in Los Angeles after all is said and done. Maybe I should just build something lovely? Argh. Meanwhile, those chicks are about to get dropped in the mail!