I get my laying mash from Leland mill. It's only $15.
Yep..good ol Leland Mills. I fill a metal garbage can for 30 bucks. It's like getting a free bag of food, if you were to compare prices at IFA and Cal Ranch.
100 lbs of food goes into that metal can.
Here's a photo of my feed cans. Baby food up against the wall, Nothing right now in that second can, the third can, the largest has a lot of wheat and barley in it, and the last one up front has the lay mash in it. No mice this year.
Took this photo a couple of years ago, almost gone, and ready to go fill up again.