I didn’t say I spend $8 on a bag of foodEven so, I spend far more than $8 on a bag of food, I spend 32.00 per bag of 50 pounds of layer mash and that lasts my chickens about 2 weeks. They have a huge run and they get scraps and other goodies but there's no way even if they were able to be free range I could spend so little. You are far luckier than most of us.![]()

