That would be wonderful! I paid $10.50 a pound last weekend for fresh pecans, halves and same price for pieces. I'd shell them for that price!!WOuldn't it be awesome to have pecan and walnut trees in your yard to go harvest nuts from?? That would save soooo much money!!