Dog thread!🐾

Man air dried and raw and all that is expensive as heck 😭🤣 no way can I afford hundreds a week lol or even a month. I buy a 40 lb bag of Brews kibble for like $55-60 and that lasts us 2-3 months.
Yes it's horriblely expensive for big dogs! Toby only weighs 15 pounds so he's not too bad to feed expense wise.
 
Some how raw came out cheaper for the cats for us! I recalculated it so many time because I couldn’t believe it 😅

price is definitely a problem with feeding raw. though our animals seem to be healthier on it so we do consider the potentially lower vet bills
I switch between raw and air died. I think air dried is a bit cheaper.
 

New posts New threads Active threads

Back
Top Bottom