- Thread starter
- #71
Only way it'll be more is if they charge more for bagging and I am not aware of it. Do you have a run down of the cost per ingredient? We can compare...
Oh, you are using nutribalancer, too. That stuff would drive my total up another $60, at least.
If you do decide to come this way... Let me know what for chickens you have for sale, first, lol!
ETA: You have to figure their mix is only $9.50 per 50#, too. If you bring your bags back, they give you a $.50 discount per bag - which I always forget.
Oh, you are using nutribalancer, too. That stuff would drive my total up another $60, at least.
If you do decide to come this way... Let me know what for chickens you have for sale, first, lol!

ETA: You have to figure their mix is only $9.50 per 50#, too. If you bring your bags back, they give you a $.50 discount per bag - which I always forget.
Last edited: