Oh, sorry guys - one other question: the 20 kg bags of livestock barley available in my area are $22 each. However the layer feed I use is $29 for 30 kg. Does this difference in cost per kg defeat the purpose of growing fodder, or is it still worth it to give it a try? I've done the math, but I'd like to hear other opinions. Thanks in advance...
d
d