- Jul 10, 2015
- 683
- 675
- 282
Sorry for the late response...we typically buy around a thousand pounds of feed at a time (twenty 50-lb bags). That costs around $250. I haven't been keeping good track lately of how fast we go through it but it's something like 20-25 pounds of feed a day.If you don't mind me asking what does your feed cost look like? Do you buy feed in bulk?