Is it me, or did the price already go up? I could have sworn we were paying $15/bag for Layena crumbles, but it was $18 when we went to pick some up this weekend!! Blue Seal laying pellets are $15/bag, I'm thinking about switching. Has anyone had good results with these? Is it hard to switch from crumble to pellet?
Any other ideas on cutting back on feed costs? We'll have 15 birds here, which of course is more than we had planned on.
Plus we have a new baby coming in March/April, and have NOTHING as far as the costly gear, so trying to find ways to cut back on all costs where we can!