Notice there's no vitamin/ mineral mix in this recipe. Another Facebook find, not so hot.
And then, $2.50 per pound, at least 80% water. Compare to $2.00 per pound, 10% water, in a complete balanced dry food.
Recipies from nutritionist are best by far, if home made is that important.
Mary
And then, $2.50 per pound, at least 80% water. Compare to $2.00 per pound, 10% water, in a complete balanced dry food.
Recipies from nutritionist are best by far, if home made is that important.
Mary
Last edited: