One more question. Sorry! This one about $$$.

Quote:
I saw the same thing.

x2
Mine poop a lot with their .4 lbs. If they ate 4 lbs a day I wouldn't have them no matter how cute they are. What goes in must come out...
th.gif
 
Quote:
I saw the same thing.

x2
Mine poop a lot with their .4 lbs. If they ate 4 lbs a day I wouldn't have them no matter how cute they are. What goes in must come out...
th.gif


ok, that makes more sence. Didnt see the .4... If mine ate that much I would
th.gif
and probably only have two ducks
lau.gif
 
2 ducks 2 chickens 25 lbs a month at $20.
Cracked corn dunno price only gotten small 2.5 lb bags so far for $4. Scratch $15 for 25 lbs. Peas 10 bags frozen at $1.25 a bag. Any veggies and pasta left over from dinner. $5 a month for crickets. Feeder fish in the summer.
I have 2 pigs, pekin and a runner.
Spoiled brats.
 
It's possible to go through four pounds a day per bird, if you've got out of control vermin and a lot of wild birds using your feeders. Uninvited guests eat a lot and they must be controlled if costs are a consideration.
 

New posts New threads Active threads

Back
Top Bottom