Those that actually use it, have a source and if an old enough customer, get a normal price. My guy charges me $4 a bale and the Chip and Joanna Cult types $12 a bale. The home and tractor stores buy it at 4 and sell it at 10-12, because there is a market and people will pay it.
One year when the wheat and barely went wrong, we were even paying $8 a bale and that's when we had donkeys that used it for FOOD! (donkeys don't eat hay, or shouldn't)
It about broke me.
One year when the wheat and barely went wrong, we were even paying $8 a bale and that's when we had donkeys that used it for FOOD! (donkeys don't eat hay, or shouldn't)
It about broke me.