I'm have a 4 month old RP and a 4 month old BR jake for sale right now for $45 each. I KNOW I have more than that in feed and care (time, shavings, labor) in each of them. If I really needed to sell I would drop the price $5 or $10. I can't imagine a full grown year old turkey would cost less than $50-$75 to feed and care for that long unless it was completely free range, then you would want to figure in your flock losses to predators.