At this point, 7 of my 9 pullets are laying. half of them are super large eggs, the others are midsized. I looked up the nutritional values of "free range" eggs vs market bought eggs and added that info to my reasoning for charging $3 a dozen. (not to mention, its going to take me a day and a half to get a dozen,..IF all my girls cooperate! lol)
But SunAndDirt, that is a really good idea.
But SunAndDirt, that is a really good idea.
