well at a fruit market i have no idea how much anything is. i have never gone to one before so next week will be my first. at the store i saw pumpkins selling for i think it was around 60 to 80 cents a pound. for bread a loaf would cost around 1.50 to 3.00 dollars depending on what brand. for me i buy the store brand because its cheap and i prefer the taste and texture of it and it cost 2.38 some days its 2.68. there are differences depending on what store you go to. sense my budget is not big i go to walmart and depending on what you are buying you can get things cheaper there. a big package of ground beef is usually around 10 to 13 dollars at walmart but at econo ground beef is 6 to 9 dollars.