2 many chickens
Crowing
- Jan 14, 2017
- 2,054
- 5,570
- 352
$3.00 more over here at my southern states. And they go through a bag a week or so. I don't know why it cost more. It's like 15.00 bucks vs pellets for 12.00. Not a huge amount of money bUT still.Interesting...so for you it costs more to purchase crumbles?
For the brand of feed I use, the price is the same for pellets and crumbles in the "layer" feed.