Quote:
Darn! I hate when that happens.
What are you guys paying for Veg shortening?
To be honest I can't even remember right now. I think for a 3 lb tub it was 2 or 3 bucks.
Oh and as far as useing lard instead of shortening, I'm not sure. I guess I should look into that. But even if I could use lard instead I don't have enough of that either lol
Darn! I hate when that happens.
What are you guys paying for Veg shortening?
To be honest I can't even remember right now. I think for a 3 lb tub it was 2 or 3 bucks.
Oh and as far as useing lard instead of shortening, I'm not sure. I guess I should look into that. But even if I could use lard instead I don't have enough of that either lol