I did the big cheat. Gallon cans of tomato sauce was such a deal... but I could not use it all at once so I canned it in pints.
For $2.69 it sure was easier that growing them, cleaning them, and processing them down. But I still feel shameful.
For $2.69 it sure was easier that growing them, cleaning them, and processing them down. But I still feel shameful.
