I have a sign at the road advertising eggs for sale. I have a small refrigerator on the porch with a sign on the door that reads "feed costs are up. It now costs $2 per dozen to produce these eggs. Store bought organic eggs are over $4 and they are many days old. Help with my feed costs. Leave what you feels is fair."I have been wanting to ask this, since we soon will be trying to sell off some of our eggs. Those of you who sell eggs at your house, what is your method pretty please?
Please leas what you feels is free. Next to the refrigerator is a locked & secured box with the word money on it. So far I haven't lost an egg and folks leave from $3 to $5.