$3.48 a lb for green grapes that were $1.50 last week? And this is at wal-mart!
The paper towels I have been buying (we have puppies) were "Rolledback" from $7 to $10! WTH!?!
The milk I buy went from $3.50 a 1/2 gallon to $4.67! For 1/2 gallon!!!!
I could give dozens more examples- but that's pointless. Like most people- we have staples that I buy on a regular basis. I've always had a kind of photographic memory for numbers- especially prices. Do they think nobody will notice?
The paper towels I have been buying (we have puppies) were "Rolledback" from $7 to $10! WTH!?!
The milk I buy went from $3.50 a 1/2 gallon to $4.67! For 1/2 gallon!!!!
I could give dozens more examples- but that's pointless. Like most people- we have staples that I buy on a regular basis. I've always had a kind of photographic memory for numbers- especially prices. Do they think nobody will notice?
