I started out selling mine for $3/dz and recently (maybe two weeks ago?) raised up to $4/dzn. Honestly, at $3 people (friends) were quick to snatch them up, I've had 0 takers at the new price. However, I felt the need to raise it after doing the math on what goes into my feed mix I feed a custom mix of feed which comes out to a total of just under $40 per 50/lbs, and I'm getting about 150 eggs per month. So since I go through about 75 pounds of feed per month (not including scratch and other treats) $3 simply was underselling the eggs. But, if no one is going to buy them at $4 I may have to go back down and cut my losses. At the farmers market they go for $5 or $6 per dozen, so I figured I was fine, but evidently not so much.