Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
I realized my question may be silly once I reread your post but decided to leave it, just in case. I know a lot of states are canceling snow days due to remote learning and wasnāt sure if there was one district willing to cancel weekends too or not. Although that could likely spark a strikeno thatās not including weekends....just that not 2 full weeks (M-F) consecutively![]()
Whoops!we were seeing friends and family in hygiene clinicals and my classmate gave her DH chlorohexidine soap instead of mouth rinse![]()
I dont think I ever broke it down per day. Or even figured it up recently. My best guess, which does include toiletries and regular pet food, is around $400-$500/mo. Itās very likely more if I include take out. Three adults, one rarely eats home food and the pantry accumulates quite a lot if extras as does the freezer. We did go through most of the stuff in the fridge, but I also just dumped more than Iād like to.out of curiosity what is everyoneās average per person grocery cost per day for your household??? i include food items, toiletries, otc medicines household cleaning items etc in my āgrocery listā
thatās about $8 per person per day.....pretty good!Lemme try to do the math..
that is without boozeWhat is it without the booze?![]()
if the pre-rinse is blue, most likely chlorohexidine but could be listerine. Iāve utilized pre-rinses for years. thereās actually studies that show listerine kills most āflu germsāI realized my question may be silly once I reread your post but decided to leave it, just in case. I know a lot of states are canceling snow days due to remote learning and wasnāt sure if there was one district willing to cancel weekends too or not. Although that could likely spark a strike![]()
Whoops!Speaking of which, we now have to swish once you get in the chair. do you do that, too? I dont remember what it is. They told me last time but I dont remember. It is blue though
I dont think I ever broke it down per day. Or even figured it up recently. My best guess, which does include toiletries and regular pet food, is around $400-$500/mo. Itās very likely more if I include take out. Three adults, one rarely eats home food and the pantry accumulates quite a lot if extras as does the freezer. We did go through most of the stuff in the fridge, but I also just dumped more than Iād like to.
Gotta use the good stuff though. Itās gotta have a burn to it.if the pre-rinse is blue, most likely chlorohexidine but could be listerine. Iāve utilized pre-rinses for years. thereās actually studies that show listerine kills most āflu germsā
that is amazing....around $5/person/day ......I didnāt include take-out as we cook most days or like booze and critter food I utilize a separate ābudgetāI realized my question may be silly once I reread your post but decided to leave it, just in case. I know a lot of states are canceling snow days due to remote learning and wasnāt sure if there was one district willing to cancel weekends too or not. Although that could likely spark a strike![]()
Whoops!Speaking of which, we now have to swish once you get in the chair. do you do that, too? I dont remember what it is. They told me last time but I dont remember. It is blue though
I dont think I ever broke it down per day. Or even figured it up recently. My best guess, which does include toiletries and regular pet food, is around $400-$500/mo. Itās very likely more if I include take out. Three adults, one rarely eats home food and the pantry accumulates quite a lot if extras as does the freezer. We did go through most of the stuff in the fridge, but I also just dumped more than Iād like to.
Iām late going to bed because as I was starting this conversation I received a fraud alert on my biz debit card!!!
I had a feeling that was due to happen soon!! and then mr muddy had to put the birdies up