I get 16% layer mash from the mill and elevator and it is the stuff he makes for his chickens. It costs $19 for 100# bag. In eastern Idaho. I have 10 pullets that are laying and 10 months old and a rooster the same age and a banty rooster and they ate 100# in 49 days in the coldest part of the year (beginning of january to end of february)
Last edited by a moderator: