If you can, it would be cheaper for you to buy feed normally from a feed mill. Also don't worry so much on being perfect, I think you need to trully exp things on the fly. I thought I had everything set up and nothing would throw a wrench in the plans... Could not be farther from the truth!! If you are buying the 250 watt red heat bulbs also, its cheaper to buy them at Tsc for 10.00 for 2 of them. Never know when you need an extra, been there a few times, running up to Walmart, to bend over and pay 10.00 for one as I dropped the ball lol.