I think I spent $20 for the starter cultures, but it's a pack of 4 kinds. I think I went through half a gallon of milk a week, plus fruit but it's way cheaper than buying already made.I’m going to look into that. Thanks for the tip. We are calculating our savings by making our own yogurt after spending $20 for one weeks worth.![]()