- Thread starter
- #9,971
We didn't have that option when I was in school.We had to bring our own lunches, but they still had milk brought in: 5 cents for plain, 10 for chocolate. Order and pay first thing in the morning, get your milk at lunch! It was a treat for me to be able to buy a milk, especially since I would only drink the chocolate.![]()