Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Oh, I know. But propane isn't cheap either. In this cold I go through a 30 lb canister in about 3-4 days, and that's $30 each time. It honestly comes out at about the same price as electricity. I just like having propane in case the power goes out.You need to get propane asap!
Your electricity bill will break the bank if you use space-heaters and heat-lamps instead!
I have I pick him up snd bite him on the neck then put him down and he walks off like"Thanks I needed that"Have you ever tried to bite back?
That might be a shocking experience for that dux!
How did that happen :0My gander bit me on the upper lip once, it looked like i had been hit with a 2X4.
With these energy prices, the best thing you could do is build a greenhouse around your trailer! - Wasn't it predicted to become warmer?Oh, I know. But propane isn't cheap either. In this cold I go through a 30 lb canister in about 3-4 days, and that's $30 each time. It honestly comes out at about the same price as electricity. I just like having propane in case the power goes out.
Oh, believe me my friend, I've more than thought about it! I'm actually thinking of putting an addition on the side where I can keep the rabbits, as well as grow some hardy plants.With these energy prices, the best thing you could do is build a greenhouse around your trailer! - Wasn't it predicted to become warmer?![]()